Strategic Business Development

Onze programma's

Incompany en maatwerk

Masterprogramma's

Leergangen

Testimonial

Alumnus Rik Thijssen, Business Development Manager TNO

Alumnus Rik Thijssen, Business Development Manager TNO

 

“Voor mij was de aanleiding om te kiezen voor deze leergang heel concreet. Ik wilde mijn activiteiten meer vanuit een strategisch perspectief uitoefenen, ik zocht hiervoor een strategisch kader. Vanuit mijn bedrijfsachtergrond heb ik Strategic Business Development zowel als verfrissend als verrijkend ervaren: een combinatie van innovatief denken, creativiteit en strategie. Dit kon ik in mijn werk concreet vertalen naar een compacte, planmatige benadering van strategische vraagstukken. Voor alles waaraan je begint, geldt: je moet niet gaan zitten afwachten, maar eruit halen wat erin zit. Ik heb veel uit deze leergang kunnen halen.”

Kerndocenten ir. Roald Vandepoel en drs. Philip Wagner

Kerndocenten ir. Roald Vandepoel en drs. Philip Wagner

 

“In de leergang gaan we op zoek naar een antwoord op de dubbelvraag ‘Wat moet ik doen om tot nieuwe business te komen en hoe doe ik dat in de praktijk.’ Wij hebben er bewust voor gekozen om dit te doen aan de hand van concepten en methodieken. Deze worden ingezet om de kennis die we aanreiken op het gebied van business development te oefenen. We willen dat deelnemers goed nadenken over wat begrippen als ‘waardecreatie’ en ‘innovatief’ concreet inhouden. We vragen creativiteit van onze deelnemers en doordacht strategisch denken. En we willen dat ze concepten kunnen doorgronden en ontwikkelmethodieken kunnen toepassen. Kennen is immers niet hetzelfde als kunnen.”

Interesse? klik hier om deze en eventueel andere brochures te downloaden.

Brochure downloaden

Strategic Business Development

Wat is de lifecycle van uw business? Wat zijn de krachtenvelden binnen en buiten uw markten en welke eisen stellen de stakeholders? Welke strategische concepten zet u in bij het ontwikkelen van nieuwe business? De leergang Strategic Business Development reikt u de kaders en de instrumenten aan voor weloverwogen antwoorden op vragen als deze.


De essentie van elke business is: waarde genereren voor de stakeholders. Waarde in de vorm van gewenste producten en/of diensten voor afnemers, waarde voor de medewerkers, maatschappelijke waarde alsmede waarde in de vorm van rendement voor de aandeelhouders. De markt en de omgeving is echter continu in beweging. Daarmee is Business Development in elke organisatie steeds aan de orde.


De leergang is ontwikkeld voor managers, hoofden ontwikkeling en marketeers die betrokken zijn bij het business-developmentproces, zowel aan de kant van de marketing als bij het feitelijk ontwikkelen van fysieke goederen of diensten.

 

Interesse? Klik hier om deze en eventueel andere brochures te downloaden.

Voor meer informatie:

Uw gegevens

Curriculum

De leergang is modulair opgebouwd: zeven tweedaagse modules gespreid over een periode van negen maanden.
Module 1 | Context en samenhang
Module 2 | Het ontwikkelen van een waardepropositie
Module 3 | Business modeling
Module 4 | Innovatie
Module 5 | Financiële waarde en risicomanagement
Module 6 | Versnelling van business development
Module 7 | Integratie

Studieadviseur Gerben Wassink

Gerben Wassink

Als u vragen heeft of een persoonlijk advies wenst, kunt u contact opnemen met Gerben Wassink. Hij is adviseur van dit programma en maakt graag een afspraak met u voor een adviesgesprek.
T 088 556 10 51
E wassink@aog.nl

Praktische informatie

Start
maandag 19 november 2012
Duur
7 modules van 2 dagen, gespreid over 9 maanden
Locatie
De meeste modules op een centrale locatie in Nederland, enkele modules in Groningen
Aantal deelnemers
Maximaal 20
Kosten
Leergangkosten: 10.500 euro*
Arrangementskosten: 2.395 euro*
Examen: 850 euro*

*Prijs onder voorbehoud; de prijs is BTW-vrij; de leergangkosten zijn exclusief literatuurkosten. Opleidingskosten kunnen in enkele gevallen fiscaal aftrekbaar zijn voor u of uw werkgever. Voor meer informatie kijkt u op http://www.belastingdienst.nl/.

Docenten

Het docentenkorps bestaat uit vooraanstaande specialisten uit wetenschap en bedrijfsleven. Ook worden regelmatig inspirerende gastsprekers uitgenodigd.
 
Kerndocent Philip Wagner geeft samen met Roald Vandepoel invulling aan de inhoudelijke coördinatie van het succesvolle programma en de integratie van de afzonderlijke onderdelen.
Philip Wagner is verbonden aan de Faculteit Economie en Bedrijfskunde van de Rijksuniversiteit Groningen en Directeur van de Wagner Group ‘ondernemen met kennis’. Roald Vandepoel is eigenaar van Delft Patents en Paradigmashift. In al zijn activiteiten ligt de focus op innovatie, het ontwikkelen van nieuwe business en het strategisch uitbouwen van bestaande activiteiten.

Diplomering en Masterstudie

Na succesvolle afronding van de leergang ontvangt u een postacademisch diploma van de stichting Academische Opleidingen Groningen. Deze leergang kan deel uitmaken van de masterstudie van de AOG School of Management. AOG School of Management biedt als enige instituut in Nederland deze opleiding voor professionals in flexibele vorm, waarbij u zelf uw leerroute en tempo bepaalt.

Informatiebijeenkomst

De informatiebijeenkomst vindt plaats op donderdag 6 september 2012, van 16.00 tot 19.00 uur in de Sparrenhorst te Nunspeet. Tijdens deze bijeenkomst geven kerndocenten Philip Wagner en Roald Vandepoel een toelichting op de inhoud en opzet van de leergang Strategic Business Development. Een oud-deelnemer is aanwezig om zijn ervaringen met de leergang met u te delen. Meld u aan voor deze bijeenkomst via het invulformulier rechtsboven.

Aanmelden

Download hier uw aanmeldformulier. U kunt deze per post, fax of email retourneren. Onze inschrijvings- en betalingsvoorwaarden staan op de achterzijde van het formulier.

Incompany

Leergangen van AOG School of Management kunnen ook als incompanytraject worden afgenomen. Indien gewenst leveren wij maatwerk, afgestemd op de specifieke situatie van uw organisatie. Klik hier voor meer informatie over incompany-mogelijkheden